НОВОСТИ

деловниот свет цитати

Цитати од најуспешните личности од деловниот свет

Во деловниот свет, многу од успешните млади претприемачи, творци на гигантски компании и многу од најбогатите луѓе во светот, ја раскажуваат својата приказна давајќи им мотивација на останатите. Имено, нивните цитати зборуваат дека повеќето од нив, започнале од нула, но имале мала идеја која ја развиле во голема визија. Од таму, таа визија не се …

Цитати од најуспешните личности од деловниот свет Прочитај повеќе… »

историјата на осигурувањето-ѕвоното на Лојд

Историја на осигурувањето – Ѕвоното на Лојд

Lutine Bell или Лутин ѕвоното има посебнo место кога станува збор за историјата на осигурувањето. Особено ова е значаен предмет кој е поврзан со историјата на еден од најголемите осигурителни пазари Лојд од Лондон. Имено, ѕвоното го започнало својот живот на француската поморска фрегата (вид брод од тоа време) наречен Ла Лутин. Бродот бил заробен …

Историја на осигурувањето – Ѕвоното на Лојд Прочитај повеќе… »

СН Осигурителен Брокер

„СН Осигурителен Брокер – Компанија која вложува во вработените и го препознава нивниот квалитет!“ – Андријана Стојановска, правник

Петок, утринско кафе и разговор со нашиот тим. И откако ги испланиравме тековните обврски за денот што следи, поразговаравме со Андријана Стојановска, правник во СН Осигурителен Брокер. „Успешните луѓе секогаш бараат можност да им помогнат на другите. Неуспешните луѓе секогаш прво прашуваат:А јас што ќе добијам од тоа?“ – Брајан Трејси. Така го започнавме разговорот …

„СН Осигурителен Брокер – Компанија која вложува во вработените и го препознава нивниот квалитет!“ – Андријана Стојановска, правник Прочитај повеќе… »

дигитално и on line плаќање

Дигитално плаќање на фактури и „on line“ купување полиси – Олеснителна околност со која заштедувате време и избегнувате стрес!

Дигитално плаќање на фактури и „on line“ купувањето на полиси на страната на СН Осигурителен брокер, е олеснителна околност со која заштедувате време. Преку едноставниот процес, клиентот има достапност до т.н. on line универзум. Преку него и дигиталното плаќање, Ви се овозможува намалување на стресот и обврските кои знаат да создадат непредвидлив притисок и хаос. …

Дигитално плаќање на фактури и „on line“ купување полиси – Олеснителна околност со која заштедувате време и избегнувате стрес! Прочитај повеќе… »

Тимот на СН дел од најголемиот адреналински спектакл во Крушево „Macedonian 4×4 Trophy“

Крушево – првиот етно – град во Македонија, град на уметноста, култутрата, историјата. Како посебна приказна со афтентичен потпис, за туристите, овој град е авангардно искуство. Град кој одново ги живее најстарите занаети како керамичари, кујунџии, казанџии, чевлари, златари. Град со традиционални вкусови од локалните меанџии. Атрактивни стари куќи што ни раскажуваат и не потсеќаат …

Тимот на СН дел од најголемиот адреналински спектакл во Крушево „Macedonian 4×4 Trophy“ Прочитај повеќе… »

СН брокер генерален спонзор на „Macedonian 4x4 Trophy“

СН Осигурителен брокер АД Битола – генерален спонзор на „Macedonian 4×4 Trophy“

Оваа година генерален спонзор на најпознатиот офф роад настан во регионот, „Macedonian 4×4 Trophy“, е СН Осигурителен Брокер АД Битола, општествено одговорна компанија и лидер во секторот на осигурувањето. Особено сме задоволни што „Macedonian 4×4 Trophy“ донесува уште едно возбудливо издание во прекрасните крушевски предели. На сите учесници, како и на организаторите, од име на …

СН Осигурителен брокер АД Битола – генерален спонзор на „Macedonian 4×4 Trophy“ Прочитај повеќе… »

тимот на СН осигурителен брокер - Експозитура Куманово

„Амбицијата е една од клучните особини за среќа“ – Александра Андоновска, референт за продажба/неживот – СН експозитура Куманово

Сн Осигурителен Брокер започна со мала визија. Визија која си вети дека ќе успее да создаде приказна чии успеси ќе ги множи низ целата држава. Сн Осигурителен брокер започна како компанија со растечки претензии, па затоа денес има експозитури низ повеќето градови во Македонија. Токму во Куманово се наоѓа една од нашите филијали, а таму …

„Амбицијата е една од клучните особини за среќа“ – Александра Андоновска, референт за продажба/неживот – СН експозитура Куманово Прочитај повеќе… »

свеста за поимот осигурување во нашата земја

Свеста за поимот „осигурување“ во нашата земја

Свеста за поимот „осигурување“ во светот и кај нас? Како неопходен оправдан сегмент, осигурувањето е сеприсутно во денешното живеење. Имено, животното осигурување претставува едно од најбрзорастечките финансиски дејности во нашата земја. Но, и покрај фактот што свеста се повеќе се развива, сепак според одредени истражувања од изминатите години, кај нас ова сфаќање е сеуште баук. …

Свеста за поимот „осигурување“ во нашата земја Прочитај повеќе… »

СН Групацијата

СН Групацијата со поддршка за македонскиот професионален автомобилист Ристо Вуков Рико

Во пресрет на официјалниот старт на Порше Суперкупот 2023, натпреварување кое веќе три децении се вози пред трките на Формула 1, СН Групацијата ja официјализираше поддршката за македонскиот професионален автомобилист Ристо Вуков Рико. По тој повод Вуков го посети СН Мото Центарот во Скопје, кој е дел од СН Групацијата. СН Групацијата ги препозна напорите …

СН Групацијата со поддршка за македонскиот професионален автомобилист Ристо Вуков Рико Прочитај повеќе… »

менаџер за човечки ресурси интервју со тимот на СН

„За мене, HR е срцето на секоја организација“ – Интервју со Маја Митревска, менаџер за човечки ресурси во СН Осигурителен брокер!

Од идеја до реализација. Од креатива до исполнета мисија која секогаш стои во услуга на клиентот. Една визија и очекување кое стана компанија што денес е лидер во пазарот на осигурување во Македонија. СН Осигурителен брокер е успешна приказна зад која стои одличен тим кој ја креира. Овој Петок, утрински на кафе муабет на бирото …

„За мене, HR е срцето на секоја организација“ – Интервју со Маја Митревска, менаџер за човечки ресурси во СН Осигурителен брокер! Прочитај повеќе… »