Запознајте го СН Тимот

Даме Блажески, експозитура Охрид СН Брокер

Даме Блажески, референт за продажба и раководител на експозитура Охрид – Гордо стојам зад фактот дека нашиот тим е комплетно посветен и амбициозен

Петочно утро на брегот на нашиот бисер, Охридското езеро. Се наоѓаме во нашата експозитура во Охрид и разговараме со тимот на СН Осигурителен Брокер. Како лидер во пазарот на осигурувањето, докажуваме дека нашата компанија постојано расти и се раширува. Утринско кафе со Даме Блажески, референт за продажба и раководител на експозитура Охрид. Даме кој беше …

Даме Блажески, референт за продажба и раководител на експозитура Охрид – Гордо стојам зад фактот дека нашиот тим е комплетно посветен и амбициозен Прочитај повеќе… »

ФРОСИНА ГАГОВСКИ – СЕКТОР НАПЛАТА во СН Брокер

ФРОСИНА ГАГОВСКИ – СЕКТОР НАПЛАТА: СН Осигурителен Брокер секогаш е на страна на граѓаните, стремиме кон професионална посветеност и фер однос со нашите клиенти

Петок, утро и кафе со колегите. На разговор со Фросина Гаговски, сектор наплата во СН Осигурителен Брокер. Фросина е дел од нашата компанија веќе добри четири години. Своето место го пронаоѓа токму во нашата СН приказна, во сектор наплата. За нашата колешка, би рекле дека совршено се вклопува во работењето и градењето на деловната визија …

ФРОСИНА ГАГОВСКИ – СЕКТОР НАПЛАТА: СН Осигурителен Брокер секогаш е на страна на граѓаните, стремиме кон професионална посветеност и фер однос со нашите клиенти Прочитај повеќе… »

„Секој предизвик значи можност за уште поголем развој на брендот наречен СН Осигурителен Брокер!“ – Александра Петровска Кулевска, раководител на експозитури и администрација

СН Осигурителен Брокер започна со визија која амбициозно веруваше и знаеше дека еден ден ќе биде најголемиот брокер во државата. Оваа приказна започна да се креира речиси пред девет години. Денес разговараме со Александра Петровска Кулевска, една од првите две вработени во нашата компанија. Денес Александра е раководител на експозитури и администрација во СН Осигурителен …

„Секој предизвик значи можност за уште поголем развој на брендот наречен СН Осигурителен Брокер!“ – Александра Петровска Кулевска, раководител на експозитури и администрација Прочитај повеќе… »

Osiguruvanje Intervju

Сѐ започнува од мали чекори и едноставен танц, но секогаш може да заврши во голема „игра“ – Павлина Стојановска, дел од тимот на СН Осигурителен брокер

Се изградивме како успешна компанија и за брзо време ја освоивме лидерската позиција. За ова место, најзаслужен е секако нашиот тим, на кого се потпираме и градиме уште поамбициозни приказни. Денес, разговараме со нашата колешка Павлина Стојановска – Сектор финансии и сметководство. Дел од тимот на СН Осигурителен брокер. Вредна, амбициозна и позната по комплетната …

Сѐ започнува од мали чекори и едноставен танц, но секогаш може да заврши во голема „игра“ – Павлина Стојановска, дел од тимот на СН Осигурителен брокер Прочитај повеќе… »

Нашиот тим се фокусира на решението, а не на проблемот

„Нашиот тим се фокусира на решението, а не на проблемот!“-Дрита Расимоска, Сектор Финансии -сметководство – СН Осигурителен брокер

Нашата компанија го разбира трудот на тимот и знае дека токму тој е клучот за еден успех. Нашиот тим знае да го пронајде решението и за најтешките проблеми. Во зародишот на оваа СН приказна што продолжува да брилира и овој Петок, најпрво го пиеме првото утринско кафе и се подготвуваме за работа. Денес, разговараме со …

„Нашиот тим се фокусира на решението, а не на проблемот!“-Дрита Расимоска, Сектор Финансии -сметководство – СН Осигурителен брокер Прочитај повеќе… »

Александра Танатарец - Раоводител во сектор наплата во СН Осигрителен брокер

„Успешните луѓе се доживотни ученици со големи соништа!“ – Александра Танатарец, Раководител на Сектор за наплата во СН Осигурителен брокер

„Успехот доаѓа кога постојат дефинирани планови, силна желба и постојана упорност. Бидете посветени на остварување на вашите соништа! Сонувајте големи соништа! Учете, созревајте! Затоа што успешните луѓе се доживотни ученици!“ –Александра Танатарец, раководител на Сектор за наплата во СН Осигурителен брокер. Низ интензивниот вкус на еспресо и аромите кои не будат и подготвуваат за уште …

„Успешните луѓе се доживотни ученици со големи соништа!“ – Александра Танатарец, Раководител на Сектор за наплата во СН Осигурителен брокер Прочитај повеќе… »

Сања Драгарска референт за продажба во СН осигурителен брокер

„Стратегијата е во следење на принципите, но продуктивноста е последица на тимската работа“ – Сања Драгарска, референт на продажба во СН Осигурителен брокер

„Продуктивноста е последица на тимската работа“ – Сања Драгарска, референт на продажба во СН осигурителен брокер Тимот е рефлексија на развојот на цела една компанија. Тимот е олицетворение на визијата што се креирала уште на самиот почеток. Денес е Петок, а ние разговараме со Сања Драгарска, референт на продажба во СН Осигурителен Брокер. Беспрекорна во …

„Стратегијата е во следење на принципите, но продуктивноста е последица на тимската работа“ – Сања Драгарска, референт на продажба во СН Осигурителен брокер Прочитај повеќе… »

клиенти одговорна

„Брзина,ефикасност,тимска динамика! Работата со клиенти е одговорна и значајна компонента за една успешна компанија!“ – Дијана Јовановска – Референт за осигурување

Работата со клиенти е одговорна и значајна компонента за една успешна компанија!“ – Дијана Јовановска – Референт за осигурување Петок, утро , кафе и една позитивна енергија што доаѓа како бенефит од успешно сработената работна недела. Разговараме со Дијана Јовановска – Референт за осигурување во СН Осигурителен брокер. Дијана е неизоставен дел од нашиот тим. …

„Брзина,ефикасност,тимска динамика! Работата со клиенти е одговорна и значајна компонента за една успешна компанија!“ – Дијана Јовановска – Референт за осигурување Прочитај повеќе… »

брокер информатичар

Упорност значи постојно учење и вложување во себе! – Јане Стеваноски, информатичар во СН Осигурителен брокер

Петок наутро. Седум часот и четириесет и пет минути. Јане е на своето биро, занесен во својот компјутер и веќе започнал со работа. -Кафе? – Не благодарам, веќе го испив. Вака започнува секое утро кое зборува за одговоноста и љубовта кон професијата информатичар. Разговараме со Јане Стеваноски, значаен дел од тимот на СН Осигурителен брокер. …

Упорност значи постојно учење и вложување во себе! – Јане Стеваноски, информатичар во СН Осигурителен брокер Прочитај повеќе… »

timot na SN NADE PETROSKA

Една година значи 365 можности! – Тимот на СН: Наде Петроска, Стручен соработник во сектор Дополнително здравствено осигурување

Го запознаваме тимот на СН: Наде Петроска, Стручен соработник во сектор Дополнително здравствено осигурување Скопје, градот на соништата, урбана култура, рапиден и динамичен свет. Се наоѓаме во главниот град на Македонија. Токму во оваа урбана приказна, разговараме за нашиот деловен успех како брзорастечка компанија со свој претставник – експозитура во местото кое на еден начин …

Една година значи 365 можности! – Тимот на СН: Наде Петроска, Стручен соработник во сектор Дополнително здравствено осигурување Прочитај повеќе… »